Yeni
Loading...

BİTİRİLEBİLİRSE ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK


       Yapımına 2017 yılında başlanan ve 2019 yılında bitirileceği açıklanan Karaköy Göleti için hala incelemeler sürüyor. Eğer bitirilebilirse Karaköy Göleti, bölgedeki tarım faaliyetlerine önemli bir katkı sağlayacak.Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri 25. Bölge Müdür Yardımcısı Abdülkadir Yılmaz ile Jeoteknik Hizmetleri Şube Müdürü Turgay Caha, baraj inşaatının ilerleyişini yerinde inceledi.

    Barajın tamamlanmasıyla birlikte, toplamda 3,83 milyon m³ su biriktirme kapasitesine sahip olacak. Bu su kaynağı sayesinde bölgede bulunan 9.380 dekarlık tarım arazisi sulanarak yıllık 46 milyon 900 bin TL ekonomik değer elde edilmesi hedefleniyor.

     Tarım ve su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımına yönelik bu önemli projenin tamamlanmasıyla birlikte, bölgedeki çiftçilerin üretkenliklerini artırarak ekonomik kalkınmaya da olumlu bir katkı sağlanması bekleniyor. Karaköy Barajı, su kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayarak tarımın güçlenmesine ve yerel ekonominin canlanmasına büyük bir destek sunacak.

Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder