![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhtuKX25rqMECwxMG6xs7axVgi6nwRy8oGmjWlPAv61g1UbHF2dGAL01nZUSzJDVp-Idbd1G4y6fNBSYN73AY_cwJmAtTmIouwJE9vd0zYG6Zd8M9ZBLlS-S4PNUjXXdDpjex60fA-G22Fn/s640/chp.jpg)
Bayramiç CHP ilçe örgütüde Ata-türk Büstüne çelenk koyup saygı duruşu ve istiklal marşını okudular. Chp İlçe Başkanı Emin FİDAN bu-rada yaptığı açıklamada; ''Ülkemiz-de demokrasinin kapılarını açan, Atatürk ilkelerinin savunucusu Cum huriyet Halk Partisi’nin 97. Kuruluş Yıldönümünü gururla kutluyoruz. 97 yıl önce bugün Anadolu’nun vatan-severleri, milletimizin makûs talihini değiştirmek için yeni ilke ve hedef-ler doğrultusunda Kuvay-i Milliye ru hunu bir parti çatısı altında topladı. İşte o çatı, bugün bizlerin de yuvası olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Atatürk’ün bizlere bıraktığı bu onur-lu mirası omuzlarında taşıyan CHP; Atatürk’ün ilkelerini ifade eden altı okun izinden azimle, yılmadan, taviz vermeden gitmektedir.
Partimiz çağdaş yarınların mimarı, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçisi, çağdaşlaşma ve ulusal kal kınmanın kalesi, aydınlık bir Türki-ye hedefinin yıkılmaz savunucusu-dur. Kurulduğu günden bu yana ül- kemizin bağımsız, laik ve demokra tik bir devlet olarak var olması için mücadele yürüten partimiz; milleti-mizin huzur ve refah içinde yaşaya-cağı, hukukun egemen olacağı, de-mokrasinin tüm kurumları ve ilkele-riyle işlediği bir kamu düzeni inşa edilene ve bunun sürekliliği sağla-nana dek mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Üstlendiğim her gö-revde neferi olmaktan onur duydu-ğum Cumhuriyet Halk Partimizin 97. kuruluş yıl dönümünü ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine taşıma inanç ve kararlılığımızla yürekten kutluyor,başta kurucumuz ve büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitle-rimizi saygı ve minnetle anıyorum'' dedi.
0 yorum :
Yorum Gönder