![](https://scontent.fada1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/50519873_10212221474441919_1241221294863679488_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent.fada1-2.fna&oh=4a8bede3039ca729c8007ccbd56db007&oe=5CB6D71E)
Son zamanlarda yağan şiddetli ve uzun süreli yağmurlar Yenice köy göletinin doluluk oranını % 100'e çı-kardı. Baraj taşma tehlikesiyle karşı kar şıya kalınca alttan su tahliyesine karar verildi. Su tahliyesi sırasında yaşanacak olumsuzluklara karşı Yeni ceköy,Çiftlik,A.şevik ve Yiğiğtler Köy- leri sulama kooperatifi başkanı Meh-met GÜNER üyelerin sorun yaşama-ması için duyuruda bulundu.GÜNER “Yeniceköy göletimizin doluluk oranı %100'e gelmesinden dolayı 28 Ocak Pazar tesi gününden itibaren alttan su tahli yesi işlemine başlanacaktır. Yeniceköy ve Çiftlik Köyleri çay yata-ğındaki su seviyesi yükseleceğinden bölgedeki arazi sahiplerinin arazile-rinde gerekli önlemlerini almalarımen faatleri icabıdır. (Arazideki makina e-kipman sulama buru damlama yağ-murlama vs.) dedi.
0 yorum :
Yorum Gönder