Yeni
Loading...

KONAK OTELİNİN TEMELİ ATILDI

     Bayramiç  Belediyesi tarafından yapılacak, 22 dükkanın yer alacağı iki katlı iş merkezinin temeli geçtiğimiz gün düzenlenen törenle atıldı.
   Bayramiç Belediyesi, 24 yıl öncesine kadar özel şahıs tarafından işletilen Konak Oteli'nin yıkıldıktan sonra kamulaştırdığı arsasına iki katlı iş merkezi yapmak için proje hazırladı. Camikebir Mahallesi Atatürk Caddesi'ndeki bin 600 metrekarelik arsa üzerine iki katlı olarak inşa edilecek iş merkezinin te-meli bugün düzenlenen törenle atıldı. 22 dükkanın yer alacağı iş merkezi-nin dış görünümü eski Konak Oteli'nin görünümünde olacağı belirtildi. 5 mil yon TL’ye mal olacak iş merkezi 1 yıl içinde tamamlanacak.
     Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, İlçenin aslına dönmesi için ellerinden gelen katkıyı sağladıklarını ifade ederek, “Şuan Belediye olarak hizmet veren Hükümet Konağının restoresi yapıldı. Mehmet Akif Ersoy’un yaşadığı evi restore ettirip müze haline dönüştürdük. Mehmet Akif Ersoy'un babasının imamlık yaptığı Karşıyaka Cami ve Taş Köprünün restoresi de-vam ediyor. Son olarak şimdide eski Konak Oteli'nin görüntüsünü iki katlı iş merkezinde yaşatacağız.. Bu bizim tarihe verdiğimiz önemin bir göstergesi-dir” dedi.
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder