Yeni
Loading...

Öğretmen Öğrencisini Hastanelik EttiBayramiç'teki meslek lisesinde rehberlik dersine giren öğretmeni tarafından derste arkalarına döndükleri gerekçesiyle dövüldüğü belirtilen iki öğrenciden biri hastanelik oldu. Başına 4 dikiş atılan öğrencinin ailesi polise şikayetçi olurken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de konuyla ilgili idari soruşturma başlattı.

BAŞI KAN İÇİNDE KALDI

Bayramiç Anadolu Teknik Lisesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Metal Teknolojileri Öğretmeni S.G. (42), geçen cuma günü, rehberlik dersine girdiği 9/A sınıfında, iddiaya göre derste arkalarına dönen öğrenciler E.Y. ve H.K.'yı iddiaya göre tokatladı. Öğretmen S.G.'nin öfkesini alamayıp, tekme atması sonucu dengesini kaybedip, başını duvara çarptığı ileri sürülen öğrencilerden E.Y., başından yaralandı. Başı kan içinde kalan E.Y., olayın ardından arkadaşı H.K. ile dersten çıktı. Okulun tuvaletinde başındaki kanları yıkayan E.Y., kanamanın durmadığını fark edince kendisi gibi Daloba Köyü'nden olan sıra arkadaşı H.K ile Bayramiç Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne gitti. E.Y.'nin başına dört dikiş atıldı. E.Y., daha sonra evine gönderildi. E.Y.'nin durumu annesi Fatma ve babası Cemil Yazgan'a anlattı. Bunun üzerine Yazgan çifti, oğullarıyla Bayramiç İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gidip, öğretmen S.G.'den şikayetçi oldu. Yazgan Ailesi, ayrıca tekrar hastaneye gidip, çocukları için rapor da aldı.

 


"ÇOCUĞUMUZA TEK BİR TOKAT BİLE ATMADIK"

Anne Fatma Yazgan, "Çocuğumuza bugüne kadar tek bir tokat bile atmadık. Çocuğumuzu eğitimi için okula gönderiyoruz. Oğlumuzu dövüp, hastanelik eden öğretmenden şikayetçiyiz" dedi. Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, olayla ilgili idari soruşturma başlattıklarını bildirdi.

"ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL"

E.Y. ise bu okula iki hafta önce başladığını belirtip, "Derste arkadaşlarımızın şakası üzerine sırf arkamıza döndük diye öğretmenin birden üzerimize gelip, bizi dövmesi anlaşılır gibi değil. Halen olayın şaşkınlığı içindeyim" dedi.

Öğretmen S.G. ise konuyla ilgili konuşmak istemediğini belirtti. Okul müdürü Mustafa Timoçin ise görüştüğü öğretmen S.G.'nin kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini belirtip, öğrencisinin düşüp, başını çarptığını söylediği kaydetti.

DHA
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder