Yeni
Loading...

Bayramiç'te Aynı Kahveyi 2 Kez Soyanları Mobese YakalattıÇanakkale'nin Bayramiç İlçesi'ndeki bir kahveden iki gece üst üste hırsızlık yaptıkları ileri sürülen 2 kişi, MOBESE kameraları tarafından görüntülenince yakalanıp, tutuklandı.

2 GECEDE 2 SOYGUN

Bayramiç Devlet Hastanesi karşısındaki Turan Başaran'a ait kahveden, geçen cuma gecesi, cam kırılarak, iki karton sigara ile 200 lira para çalındı. Bir gece sonra aynı kahveden yine hırsızlık yapılıp, bir miktar bozuk para daha çalındı.

HIRSIZLAR MOBESE'DEN TAKİP EDİLİP YAKALANDI

İkinci hırsızlık olayının ardından kahvenin yakınında hasarlı ve terkedilmiş olarak bulunan 17 TE 628 plakalı otomobilin çalıntı olduğu ortaya çıktı. Soruşturmayı derinleştiren polis, kahveden hırsızlık yapan kişilerin bu otomobille olay yerine geldiğini tespit etti. MOBESE kamerası görüntülerini de incelemeye alan polis, kahveye uzaktan taş atıp camı kırdıktan sonra, bir süre bekleyip içeri giren iki kişinin O.T. (16) ve C.A. (15) olduğunu tespit etti.

"DÜN GECE KAHVEDEN HIRSIZLIK YAPTIM GEL BU GECE DE YAPALIM"

Kameraların önünden geçerken elleriyle yüzlerini kapatmaya çalıştıkları saptanan iki şüpheli yakalanıp gözaltına alındı. Şüphelilerden O.T.'nin polisteki ifadesinde, "Arkadaşım C.A., 'Dün gece kahveden hırsızlık yaptım. Gel bu gece de yapalım' dedi. Bunun üzerine camı kırıp, tekrar hırsızlık yaptık" dediği öğrenildi. Aynı suçtan poliste çok sayıda kaydı bulunan iki şüpheli, sevk edildikleri adliyede tutuklandı. Çalıntı otomobil ise tutanakla sahibine teslim edildi.

DHA
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder