Yeni
Loading...

AK Parti İlçe Başkanından 'Kına Davası'Çanakkale Bayramiç’te kuyumculuk yapan 58 yaşındaki Bayram Madak, geçen 1 Nisan günü Camikebir Mahallesi Ahıhızır Sokak’taki dükkanında aniden rahatsızlandı. Diğer esnafın haber vermesi üzerine Madak’a müdahale etmek için olay yerine ambulans geldi.

Kuyumcu Bayram Madak’a iş yerinde ilk müdahaleyi yapan sağlık ekibi, daha sonra hastaneye götürdü. Hiçbir şey hatırlamayan Madak, birkaç gün sonra iyileşip iş yerine döndükten sonra olay anında dükkanda bulunan müşteriler ile komşularından yaşananları dinledi. Müşteriler ve esnaf komşuları, Ak Parti İlçe Başkanı 36 yaşındaki Sadettin Arslan’ın, iş yerinin önünde park halinde bulunan babası Yusuf Arslan’a ait özel otomobil yüzünden ambulansı geciktirdiğini ve iddiaya göre ’Ölürse ölsün, gebersin’ dediğini anlatmaları Madak’ı çileden çıkardı.

KINA DAĞITINCA, SAVCILIĞA ŞİKAYETÇİ OLDU

Kuyumcu Bayram Madak, komşusu Sadettin Arslan’ın bu davranışına tepki olarak, aldığı kınaları iş yerinin önünden gelip geçenlere dağıtarak, iddiaya göre mesaj gönderdi. İki esnaf arasında yaşanan husumetin ardından Ak Parti İlçe Başkanı Arslan, savcılığa şikayet dilekçesi verdi. Arslan dilekçesinde şöyle dedi:

"Olay günü, Madak için ’Ölürse ölsün’ diye bir ifade kullanmadım. Ambulans ters yoldan giriş yapınca ne olduğunu anlamadık. Babam, ambulansa yol vermek amacıyla otomobilini geriye doğru sürdü. Sonradan, Madak’ın rahatsızlanması üzerine ambulansın geldiğini öğrendik. Ama Madak, ambulansın girişini engellediğimizi, kendisi hakkında ’Ölürse ölsün, gebersin’ dediğimizi iddia ederek, o tarihten bu yana çeşitli söz ve hareketlerle beni ve ailemi sürekli rahatsız etmeye başladı. Gelen geçenin duyacağı şekilde, ’Ben daha ölmedim. Bütün mahalleye soba dağıtacağım, kına yakın’ demektedir.

Ayrıca bu olaydan sonra işyerinin önünden gelip geçene kına dağıttı. Kına dağıtmasındaki amacı bana ve aileme bu şekilde mesaj göndermektir. Lokantaya gittiğinde, ’Çorbalar kınalı olsun, kahveye çay sipariş ettiğinde de, ’Çaylar kınalı olsun’diyerek bize mesaj göndermektedir. Kendisinden şikayetçiyim."

’KİMSEYE TEHDİT VE HAKARETTE BULUNMADIM’

Bunun üzerine savcılık Bayram Madak’ın ifadesini aldı. Madak ifadesinde şunları anlattı: "Olay sonrası Arslan’ın hakkımda söylediklerini öğrendim. Arslan anayasal bir suç işlemiştir. İnsanın ölmesini istemesi suçtur. Bu şekilde sağlığım ile ilgili müdahalenin gecikmesine neden olmuştur.Kalp ve şeker hastasıyım. Hayati tehlikenin ne kadar olduğu aşikardır.

Konunun bu yönüyle de incelenmesini istiyorum. Ayrıca, kimseyi tehdit etmedim, hakarette bulunmadım. Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum. Tedavi olup geldikten sonra, hakkımda Arslan’ın ’ölsün, gebersin’ demesinden dolayı 3 kilo kına aldım. Bu kınaları müşterilere 50’şer gramlık paketlerle ticari olarak dağıttım. Kimseye art niyetle herhangi bir şekilde mesaj göndermedim." Kına davası Bayramiç’te de günün konusu oldu. Şimdi herkes, adli süreçte neler yaşanacağını merakla bekliyor.

(DHA)
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder