Yeni
Loading...

'Kazdağları'na Sahip Çıkalım' MitingiÇanakkale'nin Bayramiç İlçesi'ne bağlı Kazdağları'nın eteklerindeki Karaköy'ün sakinleri 'Kazdağları'na sahip çıkalım mitingi' düzenledi.

CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Çanakkale Belediye Başkanı CHP'Lİ Ülgür Gökhan, Bayramiç Belediye Başkanı CHP'li İsmail Sakin Tuncer ve çevreciler de mitinge katılarak Karaköylü'lere destek verdi. Kuzey Biga Madencilik'in altın madeni için sondaj yaptığı bölgeye giden grup adına açıklama yapan Çanakkale Çevre Platformu Dönem Sözcüsü Ziraat Mühendisi Hicri Nalbantoğlu şunları söyledi:

 "Kazdağları ve yöresindeki tarımsal ürünlerin ekonomiye katkısı, yıllık 4 milyar 750 bin milyon dolar, hayvansal üretimin katkısı 2 milyar 750 bin dolar civarında. Yöredeki zirai faaliyetlerin parasal değeri yanında yarattığı istihdam, sosyal değerler ve kültrel yaşama sağladığı katkıyı da gözönüne alırsak, Kazdağları'nın bölge açısından önemi daha iyi anlaşılacaktır."

 Hicri Nalbantoğlu'nun konuşmasının ardından 'Kazdağları bizimdir bizim kalacak', 'Altıncı tekellere hayır' sloganları atan kalabalık, olaysız dağıldı
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder