![](http://www.webdersleri.com/dijital-resim/pstutorial/duzelt-duzenle/images/rd-4-a.jpg)
İlk yapmanız gereken, çekimden kaynaklanan ürün çarpılmalarını düzeltmektir. Açılar 90 derece olmalı tabii ki...
Dolabın iki kenarına Guide'ları çekersiniz. Resmin hepsini seçip, Ctrl + T dediğiniz zaman çıkan köşelerden birini (üründeki çarpıklığın durumuna göre sizin karar vermeniz gerekir) tutarsınız.
Dolabın iki kenarına Guide'ları çekersiniz. Resmin hepsini seçip, Ctrl + T dediğiniz zaman çıkan köşelerden birini (üründeki çarpıklığın durumuna göre sizin karar vermeniz gerekir) tutarsınız.
- Tutup hemen çekiştirirseniz olmaz. O zaman resim enine, boyuna kafasına göre küçülüp büyür, oranları bozulur.
- Shift tuşunu basılı tutarsanız, orantılı küçültüp büyütmüş olursunuz.
- Ctrl tuşu basılıyken tutarsanız, tek köşeyi tutma şansı yakalarsınız. Bizim istediğimiz de buydu zaten... Bir köşeden tutup daraltmak ya da genişletmek...
- Bu işlemi yaparken, aşağı ya da yukarı kaymasını istemiyorsak, Ctrl basılı iken aynı zamanda Shift tuşunu da basılı tutmanız gerekir.
![](http://www.webdersleri.com/dijital-resim/pstutorial/duzelt-duzenle/images/rd-4-a2.jpg)
Renk düzeltmesi için, ürünü monitördeki ürün resminin yanına koyup, bakarsınız. Hangi rengi azaltıp hangisini çoğaltmak gerekir ki iki birbirine benzesin...??
Kolay gelsin![Smile](http://www.courtierstone.net/ders/images/smilies/smile.gif)
Kolay gelsin
![Smile](http://www.courtierstone.net/ders/images/smilies/smile.gif)
![](http://www.webdersleri.com/dijital-resim/pstutorial/duzelt-duzenle/images/rd-4-b.jpg)
Aşağıda düzeltilmeye çalışılmış 2 örnek daha göreceksiniz...
![](http://www.webdersleri.com/dijital-resim/pstutorial/duzelt-duzenle/images/rd-2-a.jpg)
![](http://www.webdersleri.com/dijital-resim/pstutorial/duzelt-duzenle/images/rd-2-b.jpg)
![](http://www.webdersleri.com/dijital-resim/pstutorial/duzelt-duzenle/images/rd-3-a.jpg)
![](http://www.webdersleri.com/dijital-resim/pstutorial/duzelt-duzenle/images/rd-3-b.jpg)
0 yorum :
Yorum Gönder