Yeni
Loading...

İLÇEMİZİ DEVE GÜREŞİ HEYECANI SARDI


      Bayramiç Belediyesi tarafından 26 Şubat Cumartesi(yarın) günü düzenlenecek olan deve güreşinin büyük ilgi görmesi bekleniyor. Vatandaşlar, tribünde en iyi yeri kapmak için günler öncesinden harekete geçmiş durumda.

   Bayramiç Belediyesi, ilçede geleneksel olarak düzenlenen deve güreşi festivaline bir kez daha ev sahipliği yapacak. Çamlık deve güreşi alanında 26 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek olan deve güreşi festivali için büyük hazırlık yapıldı. Deve güreşi severler, saha kenarında en güzel yeri kapmak için günler öncesinden harekete geçti.Tribünde güreşleri en güzel şekilde izleyecek ve eğlenecek yeri tespit eden vatandaşlar, şeritlerle alanı çevirerek ayırdı. Sahanın hemen her köşesinde şeritler bulunurken, tribünlerde şimdiden yer kalmadı denecek görüntüler oluştu. Kamyon ve traktör kasaları güreş arenası etrafını çevreledi.

    Çevre il ve ilçelerden deve güreşi hayranları da Bayramiç`e önden gelerek yerlerini ayırdı. İlçede oteller ve pansiyonlar tıka basa doldu.Güreşler öncesi bugün develerin kortej geçişi olacak ve Yıldırım Akbulut Meydanında en güzel deveyi seçmek için güzellik yarışması düzenlenecek.

      Diğer yandan Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, herkesi organizasyona davet etti. Festivalin keyifli ve sorunsuz geçmesi için oldukça emek harcadıklarını belirten Başkan Uygun, "Organizasyonumuza Ege ve Marmara Bölgesinden birbirinden değerli ve namlı develer katılacak. Ata geleneğimiz olan deve güreşi, bizler için çok önemli. Halkımızla birlikte geleneklerimizi yeniden yaşayacağız. Çevre ilçelerden gelen konuklarımız, katılımlarıyla bizi mutlu eder" dedi.

Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder