Yeni
Loading...

ihale ilanı

                                                                T.C BAYRAMİÇ
                                        (SULH HUKUK MAH) SATIŞ MEMURLUĞU
                                                                2018/17 SATIŞ
                                             TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI   
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri                : Çanakkale İl, Bayramiç İlçe, 4150 Parsel, TÜRKMENLİ Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Taşınmaz üzerinde yoldan giriş cephesindeki ta-rafta iki katlı yığma, üzeri çatılı, kiremit kaplamalı 112 m2 kullanılmayan, yıpranmaya yüz tutmuş bina bulunan, bu binanın yanında müştemilat olarak tek katlı yığma üstü çatılı ve kiremit kaplamalı yıpranmaya yüz tutmuş 32 m2 hayvan barınağı, bu binaların arka tarafında iki katlı alt katında 2 oda, 1 mutfak,tuvalet-banyo, üst katında 2 odası olan yığma üstü çatılı eternit kaplamalalı 157 m2 kargir bina
Adresi                      : Çanakkale ili Bayramiç İlçesi Türkmenli Köyü
Yüzölçümü         : 1.860 m2 
İmar Durumu         : Yok 
Kıymeti                    : 122.800,00 TL
KDV Oranı         : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü         : 10/07/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü         : 07/08/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri         : Bayramiç Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artır ma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâ llık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/05/2018                                                                                Basın No: 621-99/418


Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder