Yeni
Loading...

ilan

                                                           T.C BAYRAMİÇ
                       (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/12 SATIŞ
                                          TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri         : Çanakkale İl, Bayramiç İlçe, 153 Ada, 15 Parsel, YİĞİTLER Mahalle / Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Yiğitler köyü köyiçi mevkiindeki 153 ada 15 numaralı parsel üzerindeki 788,20 m2'lik alanda bulunan iki katlı, yığma,eski tip tuğla duvarlı, çatısı, zemin kat tavan döşemeleri çökmüş, duvarlarının kısmen dışa doğru eğik vaziyette güvensiz, taban alanı 45 m2 olan bina ile yine duvarları ve çatısı kısmen çökmüş durumda ve kullanılmaz halde, taban alanı 35 m2 yıkık bina olan taşınmaz.
Adresi                      : Bayramiç ilçesi Yiğitler Köyü
Yüzölçümü         : 788,20 m2 
İmar Durumu         : Yok 
Kıymeti         : 12.000,00 TL
KDV Oranı         : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü         : 20/03/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü         : 17/04/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri         : Bayramiç Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri         : Çanakkale İl, Bayramiç İlçe, 125 Ada, 3 Parsel, YİĞİTLER Mahalle/Köy, KOCAALAN Mevkii, Eğim durumu olarak düz ve düze yakın eğimli yapıya sahup, kumlu - tınlı toprak yapısında, taşınmaz üzerinde biçimi yapılmış yet bitkisi (yonca) olan, Yiğitler köyüne yaklaşık 900 metre, Bayramiç ilçe merkezine 5.000 metre mesafede, sulama imkanı olan Mutlak Tarım Arazisi sınıfında tarla
Adresi                      : Bayramiç ilçesi Yiğitler Köyü
Yüzölçümü         : 7.631 m2 
İmar Durumu         : Yok 
Kıymeti         : 61.048,00 TL
KDV Oranı         : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü         : 20/03/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü         : 17/04/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri         : Bayramiç Adliyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/01/2018
                                                                                                                              Basın No: 621-99/114

(İİK m. 126)                                                    .
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
 * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.


Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder