Yeni
Loading...

Kazdağları Gezileri Sona Erdi
 Çanakkale Belediyesi tarafından 'Kazdağları'na Sahip Çıkmaya Gidiyoruz' sloganıyla düzenlenen Kazdağları gezileri sona erdi.

Dört yıldan bu yana düzenlenen Kazdağları gezilerine bu yıl da Çanakkaleliler yoğun ilgi gösterdi. İlki 13 Mayıs tarihinde düzenlenen Kazdağları gezileri, 26 Haziran'da sona erdi. 19 sefer gerçekleştirilen gezilere yaklaşık 500 kişi katıldı. Çanakkale Belediyesi hizmet binası önünden hareketle, Bayramiç Evciler Köyü, Alabalık Tesisleri, Ayazma Mesire Yeri başta olmak üzere Kazdağları'nın pek çok noktasını gezen kentliler, bölgenin doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı yakaladı. Bunun yanı sıra profesyonel rehber eşliğinde doğa yürüyüşleri gerçekleştirerek bölgeye ilişkin fikir edinme şansı yakalayan kentlilerimize, bölgede uzun süredir yürütülen madencilik faaliyetleri ve bu çalışmaların bölgeye olan zararları anlatıldı.

 Geziler kapsamında anket çalışmasına da katılan vatandaşların büyük çoğunluğu, Kazdağları gezisini oldukça verimli ve başarılı bulduğunu ifade ederken, bölgedeki madencilik faaliyetlerinin zararları ve olumsuz yönleri konusundaki bilgilendirmeden de memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Kentliler, Kazdağları gezisinde hem doğal güzellikleri görme hem de bu güzellikleri tehdit eden çalışmalar hakkında birebir bilgi alma fırsatı yakaladıkları için Çanakkale Belediyesi'ne teşekkür ve memnuniyetlerini iletti.
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder