Yeni
Loading...

Muharrem İnce Bayramiç'te Başbakana Eli Uzun Adam Diye Hitap Etti
Bayramiç Yıldırım Akbulut Meydanı'ndaki konuşmasında İnce'nin yanında, Çanakkale CHP Milletvekili Serdar Soydan ve CHP Milletvekili Ali Sarıbaş, Bayramiç CHP'li İlçe Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı İsmail Sakin de bulundu.

Her seçimin kendine özgü bir belirleyicisinin olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan CHP Grup Başkanvekili İnce şunları söyledi Son 64 yıla baktığınızda seçimleri neler belirlediğini size izah edeceğim. 1950 yılında köylüler ve kırsal kesimin sesini dillendiren Demokrat Parti öne çıkıyor ve iktidara geliyor. 1973'te Ecevit öne çıkıyor ne diyor 'İnsanca hakca bir düzen' ve 'ne ezen ne ezilen' diyor ve Ecevit iktidara geliyor. 1983'te ise Kenan Evren'in gösterdiği MDP değilde ekonomi ve telekominikasyon diyen Özal damgasını vuruyor. 1989'da ise 'limon gibi sıkacaklar' diyen Erdal İnönü bütün belediyeleri alıyor. 2002'de Türkiye koalisyonları aşmış ve bir uzun adamla iktidara geliyor.

Ben uzun adam diyorum sizler 'eli uzun adam' diyorsunuz. 'Ben yeniyim' diyor millette. Bu adama oy veriyor. 2014'te ise ayakkabı kutuları devreye giriyor. İşte bu eli uzun adamı iktidardan indirip birlik olmamız için önümüze bir fırsat çıkıyor. Bu nedenle biz iktidara geldiğimizde Türkiyeyi alevi- sünni, Türk- Kürt, sağcı- solcu diye böldürtmeteceğiz, ama biz Türkiye'yi böleceğiz; Bir yerde bakan evlatları diğer tarafta ise vatan evlatları.


DHA
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder