Yeni
Loading...

photoshop ile makyaj yapmak

Merhaba arkadaşlar,
Bu photoshop dersimizde makyaj yapmayı öğreneceğiz.Photoshop ile fotoğrafımızı açıyoruz.  Layer paletinden yeni bir layeroluşturuyoruz.
Araç kutumuzdan brush toolu alıyoruz. (Fırça büyüklüğünü fotoğrafınızın büyüklüğüne göre ayarlamalısınız.) Fırçamız hazırsa yapmak istediğimiz rengi seçiyoruz. Ve göz kapağının üzerini boyamaya başlıyoruz. Altına daha koyu üzerine daha açık bir ton sürüyoruz.
 Daha sonra layer menüsünden layerin görünürlüğüne dair ayarları kurcalıyoruz. Gözünüze hangisi daha gerçekçi geldiyse o ayarda kalabilir. Opacity ve fill değerlerinide düşürebilirsiniz. Ben burada aşağıdaki ayarları ayarları kullandım.


Aslında burada mantık çok basit hangi bölgeyi düzenlemek istiyorsak o bölge için yeni bir layer oluşturuyoruz. Brush tool ile istediğimiz renge boyayıp, layer ayarlarıyla oynuyoruz. Örneğin; multiply, sof light vs gibi.


Şimdi yanaklarla devam edelim. Allık sürelim..
Yeni bir layer oluşturdum. Brush toolumu seçtim kırmızı rengimi seçtim ve boyadım. Komik duruyoJ ama şimdi düzelecek..  Layer modunu soft light ,
opacity: % 29
fill: %68 yaptım.Yine aynı şekilde layer oluşturdum, pembe bir renk seçerek dudakları boyadım. Layer modunu color yaptım.
Adobe photoshop ile makyaj yapmayı gördük umarım yardımcı olmuştur.
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder