Yeni
Loading...

Bayramiç Sel Sonrası - Ahmetçeli Köprüsü Hizmet DışıÇanakkale'nin Bayramiç İlçesi ile 7 köyün tek bağlantı noktası olan Ahmetçeli Köprüsü'nde sel suları nedeniyle büyük hasar oluştu.

DHA, geçen Mayıs ayında köprüye onarım gerektiğini gündeme getirmişti. Bölgede yaşayan köylüler, onarım gerektiği gündeme gelen köprünün artık kullanılamadığını, çökmesinin de an meselesi olduğunu söyledi. Bayramiç İlçesi'ne 15 kilometre uzaklıktaki Ahmetçeli, Pıtırelli, Pazarköy, Saçaklı, Doğancı, Zerdalilik ve Zeytinli köylerini ilçeye bağlayan tek nokta olan Ahmetçeli Köprüsü, dün bölgede etkili olan sağanak yağmurun yol açtığı selde ağır hasar gördü.

 İlçeyle 7 köyü birbirinden ayıran Karamenderes Çayı'ndaki köprünün orta kısmında bulunan ayağında göçme meydana geldi. Bayramiç Kaymakamlığı'na bağlı ekipler, köprünün kullanılmaması için iki tarafına toprak döküp ulaşıma kapattı. Ahmetçeli Köyü'nde yaşayan İsmail Kahraman, "Biz defalarca yetkilileri uyardık, olacağı buydu" dedi.

DAHA ÖNCE GÜNDEME GELMİŞTİ 

Doğan Haber Ajansı (DHA), 31 Mayıs 2012 tarihindeki haberinde köprüye onarım gerektiğini gündeme getirmişti. Ancak bugüne kadar herhangi bir önlem alınmadığını ve onarım yapılmadığını belirttikleri köprünün tamamen çökmesinin an melesi olduğunu dile getiren köylüler, ilçeyle olan bağlantılarının kesildiğini, ulaşımı ise tali yol olan Yiğitler üzerinden sağlamaya çalıştıklarını belirtti.Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder