Yeni
Loading...

ÇOMÜ'de Yiğit Bulut'a yumurtalı saldırı

Onsekiz Mart Üniversitesi’nde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Kanal 24 Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, yumurtalı protesto şoku yaşadı. Bulut, protestocuya “Kim bana kartvizitini attı” örneğini vererek tepkisini gösterdi.

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Ortak Akıl Topluluğu ve Ortak Akıl Derneği’nce düzenlenen “Türkiye Gündemi ve Başbakanlık Sistemi” konulu konferansa katılan Kanal 24 Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, yumurtalı protesto şoku yaşadı. Yiğit Bulut, protestocuya “Kim bana kartvizitini attı” örneğini vererek tepkisini gösterdi.

 ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü Troia Kültür Merkezi’nde Ortak Akıl Topluluğu ve Ortak Akıl Derneği’nce düzenlenen “Türkiye Gündemi ve Başbakanlık Sistemi” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Kanal 24 televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, yumurta şoku yaşadı. Yiğit Bulut kürsüde konuşma yaptığı sırada bir öğrenci ayağa kalkarak, “Siz ve sizin gibi AK Parti taşeronlarını burada istemiyoruz” dedikten sonra beraberindeki bir grup öğrenciyle birlikte ceplerinden çıkardıkları yumurtaları Yiğit Bulut’a fırlattı. Kürsü kenarında bekleyen görevliler, ellerindeki şemsiyeleri açarak Bulut’u korumaya çalıştı. Salonda bulunanlar yumurtalı protestoya alkışlarla tepki gösterdi. Protestocu öğrenciler salondan dışarı çıkarıldı. Yaşanan şoku kısa sürede üzerinden atan Yiğit Bulut, “Yanılmıyorsam, Dümbüllü sahnedeyken birisi salatalık atıyor, hıyar atıyor. O da diyor ki ‘Kim bana kartvizitini attı’ diyor, örneğini göstererek yumurtalı protestoculara tepkisini dile getirdi. Bulut, “Biz burada, emperyalist sistemin Türkiye’yi nasıl kuşattığını anlatıyoruz, adam kalkıp yok şöyle, yok böyle diyor.

O adam benim kadar solcu olamaz. Benim kadar anti-emperyalist olamaz. Ben bunu gidip, Birleşmiş Milletlerde anlatıyorum, NATO’da da anlatıyorum, İtalya’da da anlatıyorum televizyonda anlatıyorum” diye konuştu. Konferansın sonunda Yiğit Bulut’a plaket vermek üzere sahneye gelen ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner “Her türlü fikri söyleyebilirsiniz, protestoda edebilirsiniz, çok sert eleştiri de yapabilirsiniz. Yiğit bey bunları kaldırabilecek yapıya da sahip. Demokratik hakkınızdır. Ama yumurta atmak acizlik sembolüdür, acizliği gösteriyor. Yani karşınızdakinin fikrinin karşısına kendi fikrinizi çıkaramamayı gösteriyor” dedikten sonra yerdeki yumurtaları göstererek, “Şimdi bu arkadaşınızı fikri burada bakın yerde, yumurta olarak” dedi.

Rektör Laçiner, yumurta attıktan sonra dışarıya çıkarılan öğrenciler hakkında bir işlem yapılmayacağını belirterek, "Yiğit bey şikayetçi olmadı. Biz de üniversite olarak şikayetçi değiliz. O yüzden polis arkadaşlar da bir işlem yapmayacak. Rahatça bir sonraki eylemlerine katılabilirler” sözleri konferansı izleyenler tarafından alkışlarla desteklendi.

Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder