yanlız açtığımız sayfanın arkaplanı transparan olmalı bunuda new dedikten sonra gelen pencerede alt kısımdan yapabiliriz.
2.Sırada Yapmamız gereken şey Yeni bir layer açıp Layer >> New >> Layer içine Rounded Rectangle ile aşağıdaki gibi şekil çiziyoruz..
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/011.jpg)
Ve aşağıdaki ayarları çizmiş olduğumuz shapemize uyguluyoruz.
Gradient overlay da renk kodlarımız #0D111D #03153F bu şekilde olmalı.
Stroke de ise renk kodumuz #0D0D0D böyle olmalı.
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/021.jpg)
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/032.jpg)
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/041.jpg)
3.Yeni bir layer oluşturarak layerımız üstte kalacak şekilde gradient tool ile (#5A74B4 tek taraflı transparan) uygulama yapıyoruz.
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/062.jpg)
şeklimiz bu hali aldıktan sonra yeni bir layer oluşturup rectangle tool ile şeklimizin yarısını kapsayacak şekilde dikdörtgen çiziyoruz.çizdikten sonra layerımıza Select >> Transform Selection uygulaması yapıyoruz.
yeni bir layer açıp line tool (çizim aracı)ile (1px)’lik bar çubuğumuzun alt kısmına çiziyoruz resimi incelerseniz göreceksiniz.çizdikten sonra layerımızı overlay olarak ayarlayalım.
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/071.jpg)
daha sonrasında Yeni bir layer oluşturup gradient tool ile (beyaz ve transparan ) aşağıya doğru uygulama yapıyoruz.
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/081.jpg)
mediaplayer çubuğumuz ortaya çıktı.şimdi ise işin zor olan kısımına geldik çoğu arkadaşım bu bölümden sonra zorlanacaktır yeterince açıklamalı anlatmaya çalışıyorum.
4.Evet arkadaşlar zor dedim biraz yılmak yok zorluklara devam
![Biggrin](http://www.courtierstone.net/ders/images/smilies/attach/biggrin.gif)
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/101.jpg)
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/112.jpg)
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/121.jpg)
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/131.jpg)
ayarlarımızın sonucundan şeklimiz böyle olmalı.
Evet Arkadaşlar eskilerimiz şunu söylerlerdi zorlukları aşma aşamasında Zurnanın Zırt dediği Yer işte o noktaya geldik zurna tam bu noktada zırt diyecek. bu bölüm tamamiyle sizlerin beceri ve beyin gücüne bağlı olarak yapabileceğiniz bir bölüm.hadi bakalım lafı uzatmadan tasarıma devam edelim.
5. (#10C2FD Transparan)Renk kodumuz ile layerımıza gradient tool ile dik bir şekilde uygulama yapıyoruz.
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/141.jpg)
6. Burası bizim Detay noktamız. Çizmiş olduğumuz Şeklimizi şeçiyoruz burda (layerımıza Crtl + Clikt ile ) tıklayarak tamamını seçili hale getiriyoruz.seçili hale getirdikten sonra layerımızı yeni bir layer oluşturuyoruz ve Brush tool (Softbrsuh-10px)ile siyah renkte brush uyguluyoruz ve layerımızın opasity değerini düşürerek şeklimizi oluşturuyoruz.
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/141.jpg)
7.line tool ile şekilde gördüğünüz gibi bir çizgi çiziyoruz.ve Custom shape tool ile üçgen şeklimizi yeni bir layer a çiziyoruz.
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/161.jpg)
8. Buton olarak çizmiş olduğumuz shapemizi seçiyoruz.(nasıl seçeceğimizi önceden söylemiştim hatırlatmak için (Ctrl + Click) Diyelim.Yeni bir layer oluşturarak Gradient tool ile (beyaz Transparan) şekilde uygulama yapıyoruz.
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/171.jpg)
9.Bu aşamadan sonrası kolay ayraç kullanacağız butonlarımız arasında bunun yapılış buraya kadar geldikten sonra kolay olacaktır.hemen anlatayım nasıl yapacağımızı.bir siyah çizgi ve bir beyaz çizgiyi yanyana çiziyoruz.ve çizmiş olduğumuz çizgilere Filter >> Blur >> Motion Blur ile Angle = -90 Distance = 6 olacak şekilde blur uyguluyoruz.
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/181.jpg)
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/191.jpg)
sonuç :p
![](http://www.photoshop-tr.com/wp-content/uploads/2008/01/1234.jpg)
0 yorum :
Yorum Gönder