Yeni
Loading...

Photoshopta Brush Yapma

Slm photoshop sevenleri sizlere yararlı olabilecek bir photoshop dersi ile yine karşınızdayız. Bu photoshop dersimizde sizlere Photoshopta Brush Yapma dersi üzerinde duracağız. Bu dersin ardından sizler de artık kendi brush larınızı oluşturabileceksiniz.


Kendi F1rçan1 Kendin Yap Photoshop programında ki fırçalar ( brushes) yetersi mi ? O zaman kendi fırçanızı oluşturmaya ne dersiniz ? Bu derste herkes kendi fırçasını yapmayı öğrenecek... Arkadaşlar size elimden geldiğince istediğiniz özelliklere uygun bir fırça nasıL oluşturulur onu anlatmaya çalışcam .

- İlk Önce yenibir sayfa açıyoruz ebatlar önemli değil. ben 100 x 100 ebatlarında bi sayfa açtım .

- Brush Paletinden 9 Nolu Brush u seçin .

- Şİmdi Pen Tool Aracı İle resimdeki gibi bir çizgi oluşturalım . [ Kısayol için "P" ]

- Yay şeklince oluşturmak için bir kez üst noktaya sol tuşla tıklayarak . dairenin bitmesi gereken yere tekrar sol tuşla tıklayın ve sol tuşu bırakmadan ovalliği pen aracı ile verin . ( Dilerseniz bunu Brush ile de yapabilirsiniz yay çizmeniz önem li değil. herhangi bir dokuda olabilir. )

- pen aracı seçili iken tekrar resim üzerinde sağ tıklayın ve resim deki gibi Stroke Path i tıklatın .

Çıkan Pencere de Brush u seçin ve olşması için OK ı tıklatın .Resim deki gibi sonuç alıcaksınız .
Edit > Define Brush Preset . isim vererek kaydedelim.

Brush paletinden seçelim şimdi oluşturduğumuz fırçayı . F5 ' e basarak brush özelliklerini deiştirelim. açılan panel de uygulanan özellikleri görebilceğiniz bir alan var ben farklı özellikleri seçekrek isteklerinize göre bir fırça olurştrn ...
Son aşama da kaydediyoruz.

Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder