Yeni
Loading...

TOKİ'DEN BAYRAMİÇ'TE ARSA SATIŞLARI BAŞLIYOR
    Seçimler yaklaşırken Tüm Türkiye de olduğu gibi ilçemizde de Toki den Arsa satışları başlatılıyor. Edindiğimiz bilgilere göre ilçemiz Tedaş ve Mehmet Akif Ersoy ilkokulu arkasında bulunan arazi Toki ye devredilecek ve buradan arsa satışları yapılacak.

  PEKİ KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?  

    T.C. Vatandaşı olmak.18 yaşını doldurmuş olmak.Başvuru  başlangıç tarihi olan 10 Ekim 2022 tarihinden önce Projenin bulunduğu Belediye sınırları içerisinde ikamet etmek veya aşağıda belirtildiği gibi ilgili nüfusa kayıtlı olma

    Tahsis edilecek arsanın Büyükşehir Belediyesi olmayan  il veya o ilin ilçelerinde bulunması halinde:Büyükşehir Belediyesi olmayan illerde; o İlin merkez  Belediye  sınırları içerisinde ikamet eden veya İl Merkez nüfusuna kayıtlı olanlar, o İl Merkezinde yer alan projelere başvuru yapabilir.

Büyükşehir Belediyesi olmayan illerin ilçelerinde; projenin bulunduğu İlçe sınırları içerisinde ikamet eden ve ilçe nüfusuna kayıtlı olanlar veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olanlar başvuru yapabilir.(Örneğin; Göle ilçesindeki projeye; Göle'de ikamet eden veya Göle nüfusuna kayıtlı olan veya  Ardahan il nüfusuna kayıtlı olanlar başvuru yapabilir.)

Aylık hane halkı gelirinin (Kendisi, eşi ve 18 yaş altı çocukları), en fazla net 16.000? (İstanbul İli için 18.000?) olması gerekmektedir. (Başvuru sahibinin kendisi, eşi ve 18 yaş altı çocukları, başvuru tarihi itibariyle gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı) Arsa tahsis edilecek kimselerin, kendisinin veya eşinin veya ergin olmayan çocuğunun herhangi bir belediye sınırı içinde ev yapmaya müsait arsaya veya her hangi bir yerde bir ev veya apartmanın ayrı bir dairesine karşılık olan arsa payına (kat irtifakı tapusu) sahip olmaması şarttır.İdaremizce yapılmış uygulamalardan daha önce faydalanmamış olmak.

Başvuru bedeli olarak 500 ? yatırılması.(Noter kurası sonucu kendilerine asıl ve yedek olarak arsa isabet etmeyenler ile arsa tahsisinden yararlanmaktan vazgeçen ve yedek listede sırası gelmeyenlerin başvuru bedeli  iade edilecektir. Kendilerine arsa tahsis edilenlerin ödemiş oldukları başvuru bedeli peşinat bedeline dahil edilecektir.)

    İlk Evim Projesi kapsamında konut başvurusunda bulunan kişiler İlk Evim Arsa projesine  de başvuruda bulunabilirler. Ancak hem İlk Evim hem de İlk Evim Arsa projesi Noter kurası sonucunda  asil olmaya hak kazanmaları halinde;  bu hak sahipleri İlk Evim Projesi ile İlk Evim Arsa Projesi'nden sadece birini seçmek zorunda olup seçmedikleri hak sahipliğinden vazgeçmiş sayılırlar.

Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder