Yeni
Loading...

Fazıl Say'dan 'Su ve Vicdan Nöbeti'ne destek konseri

PIYANIST VE BESTECI FAZIL SAY, CANAKKALE'NIN KIRAZLI-BALABAN MEVKISINDE, MADENCILIK FAALIYETLERINE KARSI BASLATILAN 'SU VE VICDAN NOBETI'NE DESTEK ICIN KONSER VERDI.  (FOTO: MUSTAFA SUICMEZ/CANAKKALE, DHA)PIYANIST VE BESTECI FAZIL SAY, CANAKKALE'NIN KIRAZLI-BALABAN MEVKISINDE, MADENCILIK FAALIYETLERINE KARSI BASLATILAN 'SU VE VICDAN NOBETI'NE DESTEK ICIN KONSER VERDI.  (FOTO: MUSTAFA SUICMEZ/CANAKKALE, DHA)PİYANİST ve besteci Fazıl Say, Çanakkale'nin Kirazlı-Balaban mevkisinde, madencilik faaliyetlerine karşı başlatılan 'Su ve Vicdan Nöbeti'ne destek için konser verdi. 

Çanakkale'de, 26 Temmuz'da, Kirazlı- Balaban mevkisinde altın madeni şirketince yürütülecek maden arama faaliyetlerine tepki için başlatılan 'Su ve Vicdan Nöbeti' sürüyor. Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, nöbetin 24'üncü gününde, alanında kurulan sahnede destek konseri verdi. Konsere Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, STK temsilcileri, çevre il ve ilçelerden gelen binlerce kişi katıldı. Piyano başına geçen Say, besteleği 'Kaz Dağları Marşı' ile kendi eserleri ve dünya klasiklerinden eserleri çaldı. 

'İLHAM KAYNAĞI OLDULAR'

Konser sırasında alandakilere seslenen Fazıl Say, "Kaz Dağları için başlatılan kampanyanın 24'üncü gününde, ilk günden itibaren burada bulunanlara, doğayı savunanlara teşekkür ederim. Onlar hepimizi yönlendirdiler. Bu konserin olmasına da ilham kaynağı oldular. Onları yalnız bırakmamak için burada amacımız; bu gezegende insanlar olarak bitkiler, hayvanlar hep beraber geleceğe kadar gelecek için bir şeyler bırakmak istiyorsak korumak zorundayız. Yaşatmaktan, yaşamaktan yana olmalıyız. Müzik de zaten bunu anlatıyor, diye düşünüyorum" dedi.PIYANIST VE BESTECI FAZIL SAY, CANAKKALE'NIN KIRAZLI-BALABAN MEVKISINDE, MADENCILIK FAALIYETLERINE KARSI BASLATILAN 'SU VE VICDAN NOBETI'NE DESTEK ICIN KONSER VERDI.  (FOTO: MUSTAFA SUICMEZ/CANAKKALE, DHA)
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder