Yeni
Loading...

Bayramiç'te Yeni İş Merkezinin Temeline Beton DöküldüÇANAKKALE'nin Bayramiç Belediyesi tarafından yapılacak, 22 dükkanın yer alacağı iki katlı iş merkezinin temeline dualarla ve kurban kesilerek, beton döküm işlemi gerçekleştirildi.

Bayramiç Belediyesi, 24 yıl öncesine kadar özel kişiler tarafından işletilen Konak Oteli'nin yıkıldıktan sonra kamulaştırdığı arsasına iki katlı iş merkezi yapmak için proje hazırladı. Camikebir Mahallesi Atatürk Caddesi'ndeki 1600 metrekarelik arsa üzerine iki katlı olarak inşa edilecek iş merkezi için zemine dualarla ve kurban kesilerek beton dökme işlemi törenle yapıldı. Beton zemine bin metreküp beton dökümü gerçekleştirildi.

Bayramiç Belediye Başkanı AK Partili Sadettin Arslan, "Şu an belediye olarak hizmet veren Hükümet Konağının restorasyonu yapıldı. Mehmet Akif Ersoy'un yaşadığı evi restore ettirip, müze haline dönüştürdük. Mehmet Akif Ersoy'un babasının imamlık yaptığı Karşıyaka Cami ve Taş Köprünün restoresi devam ediyor. Bundan 24 yıl öncesine kadar özel şahıs tarafından işletilen Konak Oteli'nin yıkıldıktan sonra kamulaştırılan arsasına yapacağımız ve 22 dükkanın yer alacağı iş merkezinin dış görünümü eski Konak Oteli'nin görünümünde olacak. 5 milyon TL'ye mal olacak iş merkezimizi 1 yıl içinde tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız. Bayramiç'imize hayırlı olsun" dedi.

Törene, Bayramiç Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Cumhuriyet Savcısı Osman Görgünoğlu, Belediye meclis üyeleri, ilçede bulunan kurum daire amirleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

DHA
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder