Yeni
Loading...

Bayramiç'te Gönüllü Acil Kurtarma Ekibi KurulduÇANAKKALE'nin Bayramiç İlçesi'nde kurulan Mahalli Afet Gönüllüleri Acil Kurtarma ekibine uygulamalı eğitim veriliyor.

Bayramiç'te kaymakamlık ve belediyenin desteğiyle Mahalli Afet Gönüllüleri Acil Kurtarma ekibi kuruldu. Başkanlığını 27 yaşındaki Emre Çiğdem'in yaptığı proje kapsamında ev kadını işçi ve esnaftan oluşan 30 kursiyere afet durumunda yapacakları konusunda uygulamalı eğitim veriliyor. Belediyenin düğün salonunda yapılan uygulamalı eğitimde, afet durumunda arama kurtarma ile ilgili bilgiler verilirken, arama kurtarma faaliyetinden sonra ulaşılan yaralıya, yaralanma derecesine göre yapılacak medikal yardım da gösterildi. 112 Acil Servis görevlisi Selçuk Evren tarafından gönüllü olarak kursiyerlere 268 saat eğitim verilecek.

Mahalli Afet Gönüllüleri Acil Kurtarma Ekibi Başkanı Emre Çiğdem, "Her yaştan kursiyerlerimiz var. Selçuk Evren, boş zamanlarında geceleri medikal yardım konusunda bizleri uygulamalı olarak bilgilendiriyor" dedi.

112 Acil Servis çalışanı Selçuk Evren ise, Türkiye'de deprem olmayacağının garantisi bulunmadığını anlatırken, "Maalesef bu gibi durumlarda bir an önce afet bölgesine ulaşıp, enkazın altında kalan yaralılara ulaşmak ve onlara medikal yardım yapabilmek büyük bir öneme sahip. Buradaki kursiyer arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Liseli öğrenci de emekli olmuş işçi ve memur ağabeylerimiz de var. Bu bir sorumluluk projesi. Ben de elimden geleni yapıyorum" diye konuştu.

DHA
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder