Yeni
Loading...

Bayramiç 21'nci İda (Kazdağı) Kültür Sanat Etkinlikleri Gerçekleşti

Bayramiç'te 21'nci İda (Kazdağı) Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kazdağları'ndaki Ayazma Mesire yerinde, mitolojideki dünyanın ilk Güzellik Yarışması, tiyatro oyunuyla canlandırıldı. Çoban Paris, güzel Afrodit'e altın elmayı verdi.Bayramiç'te bu yıl 21'nci kez düzenlenen İda (Kazdağı) Kültür ve Sanat Etkinlikleri iki gün sürdü. Cumartesi günkü bölümde, Yusuf Güney ve Nadide Sultan, garaj meydanında verdiği konserle Bayramiçlileri geç saatlere kadar coşturdu. İkinci gün etkinlikleri bugün (Pazar), mitolojide dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Kazdağları'nın Ayazma Mesire Yeri'nde gerçekleşti. Grup Ezgi'nin konseriyle başlayan etkinlikler, 'En İyi Elma Üreticisi'nin seçilmesiyle devam etti. En iyi elma üreticisi Evciler Köyü'nden Belgin Öztürk seçildi.

 İkinciliği Evciler Köyü'nden Çiğdem Üzmez ve üçüncülüğü ise Evciler Köyü'nden Metin Aysel kazandı. İlk üçe girenler, çeyrek altınla ödüllendirildi. Daha sonra, mitolojiye göre Kazdağlarında yapılan dünyanın ilk Güzellik Yarışması, Abdülkadir Katra Sanat Tiyatrosu tarafından sergilenen 'Tanrıçalar Yarışıyor' adlı oyunla canlandırıldı. Çoban Paris'i canlandıran Ozan Şahin, Pelin Markacı'yı güzel Afrodit seçti.

Ardından da altın elmayı Afrodit'e verdi. Semiha konseriyle sona eren etkinlikleri Bayramiç Kaymakamı Kemal Kızılkaya, AK Partili Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan ve çok sayıda vatandaş izledi.Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder