Yeni
Loading...

Kaybolan Köy İmamı, Suriye'ye Savaşmaya mı Gitti ?
 İzne çıktıktan sonra ortadan kaybolan, Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'ne bağlı Kaykılar Köyü imamının Özgür Suriye Ordusu'na katıldığı ileri sürüldü.

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'ne bağlı Kaykılar Köyü'nün imamı 24 yaşındaki Tahsin Baykara, izne çıktıktan sonra ortadan kayboldu. Memleketine gitmeyen, izninin bitmesine rağmen işine de dönmeyen Baykara'nın, Suriye'de savaşmak için Özgür Suriye Ordusu'na katıldığı ileri sürüldü.

MEMLEKETİNE GİDECEĞİNİ SÖYLEMİŞ

İlk görev yeri olan Bayramiç İlçesi'ne bağlı Kaykılar Köyü'ne 1 yıl önce atanan İmam Tahsin Baykara, Ramazan ayı öncesinde köylülere izine ayrıldığını ve memleketi Adana'ya gideceğini söyledi. Bir ay geçmesine rağmen izinden dönmeyen ve memleketine de gitmediği anlaşılan Baykara'ın, savaşmak için Özgür Suriye Ordusu'na katıldığı ileri sürüldü. Kaykılar Köyü Muhtarı Halil Avcı, durumu Bayramiç Müftülüğü'ne bildirdi. İddialar üzerine yetkililer, Baykara'nın yerinin belirlenmesi için çalışma başlattı.

ESKİ MUHTAR ANLATTI

Baykara ile izne ayrıldığı gün Çanakkale'ye kadar birlikte gittiklerini söyleyen köyün eski muhtarı Mehmet Bilgin, "Bana izninde memleketine gideceğini söyledi. Daha sonra annesi beni arayıp, oğlunun nerede olduğunu sordu. Ben de Adana'ya memleketine gittiğini söyledim. Ancak imam Baykara'nın savaşmak için Suriye'ye gittiği konuşuluyor" dedi. Öte yandan imam Tahsin Baykara'nın Gebze'de yaşayan kız kardeşinin, daha önce birlikte görev yaptığı bir imamın eşini arayıp, kardeşinin Suriye'de eğitim kampında olduğunu ve eğitimi tamamlayınca savaşa katılacağını söylediği öğrenildi.

DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Özgür Suriye Ordusu'na katıldığı ileri sürülen imam Tahsin Baykara'nın sosyal paylaşım sitesindeki profil resmine silahlı bir Özgür Suriye Ordusu askerinin fotoğrafını koyması dikkat çekti. Baykara, "Adana'da imamlık yapıp da Suriyeli mazlumlar için çaba sarf etmeyen, hele de genç cami görevlilerine sesleniyorum. Gidin atın lan kendinizi taş köprüden aşağı, siz ayakta dolaşan leşlersiniz" yazısını paylaştığı görüldü.

DHA
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder