Yeni
Loading...

Galatasaray'lı Basketbolcunun Kaçırılan Kızı Evciler Köyü'nde Bulundu

Galatasaray'lı Basketbolcunun Kaçırılan Kızı Evciler Köyü'nde Bulundu

Eski Galatasaray'lı basketbolcu Haşim Murat Yurdakul'un 17 yaşındaki kızı Ege Yurdakul 30.07.2014 tarihinde Geyikli'deki yazlığından kaçırılmış ve kaçıranın Bayramiç nüfusuna kayıtlı C.T. olduğu belirlendikten sonra zanlının Sarıdüz'de yaşayan ailesinin evine ve şüpheli başka evlere baskın düzenlenmiş fakat netice alınamamıştı.


Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesi Odunluk İskelesindeki yazlıklarının yanından 2 gün önce kaçırılan 17 yaşındaki Ege Yurdakul, kaçırıldıktan tam 48 saat sonra, Jandarmanın düzenlediği operasyonla bulundu. Genç kızı kaçıran zanlı göz altına alındı.

ÇARŞAMBA GECESİ KAÇIRILDI

Galatasaray Basketbol takımının eski oyuncularından Haşim Murat Yurdakul'un 17 yaşındaki kızı Ege Yurdakul, yaz tatili için geldikleri Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesi Odunluk İskelesindeki yazlıklarının yakınında, Çarşamba gecesi saat 22.00 sıralarında ortadan kaybolmuş, genç kızdan bugüne kadar herhangi bir haber alınamamıştı. Yapılan araştırmalarda, Ege'yi 21 yaşındaki C.T'nin kaçırdığı tespit edildi.

NAYLON BARAKANIN İÇİNDE BULUNDU

Gündüz, baba Yurdakul C.T'nin ailesiyle temas kurarak kızının kendisine teslim edilmesini, eğer kızı geri getirilirse şikayetinden vazgeçebileceğini söyledi. C.T'nin ailesi bu teklifi kabul ederek saat 18.00'de kızı getireceklerini belirtti. Ancak Ege, belirtilen saatte aileye teslim edilmedi. İl Jandarma ve Geyikli Jandarma Komutanlığı, Ege'yi bulmak için özel bir ekip kurdu. Gün boyunca konuyla ilgili çalışmalar yapan, C.T'nin bulunabileceği adreslere baskınlar düzenleyen Jandarma ekipleri, genç kızın izine Kazdağları eteklerindeki Evciler köyü kırsalında ulaştı. Yapılan titiz takip sonucu, kaçırılan Ege ile C.T'nin izini bulan Jandarma ekipleri, düzenledikleri operasyonla gençleri Evciler köyü kırsalında, bir tarlanın ortasında naylondan yapılmış bir barakanın içerisinde buldu.

İlk olarak Bayramiç İlçe Jandarmaya götürülen zanlı C.T ve Ege, daha sonra ailenin de bulunduğu Geyikli Jandarma Komutanlığına getirildi. Burada araçtan indirilen Ege'ye yöresel kıyafetler giydirilmiş olması dikkat çekti. Ege Yurdakul'un yakınları, zanlı C.T'ye tepki gösterdi. Zanlı C.T alınan ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilecek. Ege ise ailesine teslim edilecek.

 DHA
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder