Yeni
Loading...

Ak Partinin Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet DanişAk Partinin 6 ilde daha belediye başkan adayları kesinleşti.Bunların içinde Çanakkale'de var.

Elazığ, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova belediye başkan adayları şöyle.

Çanakkale'de AK Parti Milletvekili Mehmet Daniş, Yalova'da bulunduğumuz dönemde göreve devam eden başkan Yakup Koçal, Kırklareli'de AKP Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Selahattin Mimsolmaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Yel ve Edirne'de ise Trakya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Günşen aday olarak belirlendi. Belirlenen isimlerin yakın zamanda Başbakan Recep Tyyip Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

Mehmet Daniş  Kimdir?
___________________________________________________________
 2 ağustos 1971'de Çanakkale’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Çanakkale barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yaptı. 22 ve 23. Dönemde Çanakkale milletvekili seçildi. 22. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip üyeliği görevinde bulundu. 24. Dönemde TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığına seçildi. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Daniş, evli ve 3 çocuk babası.


Çanakkale 29 mart 2009 yerel seçim toplam oy sonuçları:
CHP: 21.398 (%39.4)          AK PARTİ: 17.889 (%33.9)         MHP: 12.492 (%23)
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder