Yeni
Loading...

Sabah Namazına Gelene Çorbaİlçemiz Çarşı Camisi'nde pazar sabahları namaza gelen cemaate mercimek çorbası ikram ediliyor. Uygulama pazar günleri cami cemaatini de arttırdı.

Bayramiç'teki Çarşı Camisi'nde İlçe Müftülüğü iki hafta Pazar günleri sabah namazına gelen cemaate, mercimek çorbası ikramı büyük ilgi gördü. Cemaat önce namaz kılıp ibadetini yerine getiriyor, ardından da caminin içinde kurulan kahvaltı sofrasına oturarak ikram edilen çorbalarını içip karınlarını doyuruyor. Çorbanın parası ise hayırsever kişilerce karşılanıyor.

İlçe Müftüsü Muharrem Ateş, cemaate sabah kahvaltısı verilmesinin amacının insani ilişkileri geliştirmek, ibadetin yanında bir sohbet ortamı yaratmak ve ekonomik gücü yeterli olmayan cemaate sabah kahvaltısı imkanı sağlamak olduğunu söyledi. Ateş, "Haftanın bir günü bile olsa bu ortamı ve imkanı sağlamaktan dolayı mutluyuz. Bu uygulama sayesinde sabah namazı cemaatinde artış da oldu. Amacımıza ulaştık" dedi. Sabah namazı için Çarşı Camisi'ne gelen vatandaşlardan Semşettin Aytekin de "Uygulamadan çok memnunum. Bu uygulama cemaati birbiriyle kaynaştırıyor. Namaz sonrası herkes dağılmak yerine bir araya gelerek birbirini yakından tanıma ve insani ilişkilerini geliştirme imkanı buluyor. Bu uygulamanın ilçedeki diğer camilerde başlamasını bekliyoruz" dedi.
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder