Yeni
Loading...

CHP Milletvekili Sarıbaş, Bayramiç'i Ziyaret EttiCHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Bayramiç'i ziyaret etti.

Sarıbaş, Belediye Düğün Salonu'nda yaptığı konuşmada, Çanakkale'nin tarım ve turizmin merkezi olduğunu söyledi.

Sağlıklı meyve ve sebzenin üretilebilmesi için su ve oksijen gerektiğini belirten Sarıbaş, "Kaz Dağları'nın oksijen üretebilmesi için ise yeşile ihtiyaç var. Ne yazık ki termik santraller ve altın madeni arayan şirketler, yarattıkları kirlilikle yaşam alanlarını yok ediyor" dedi.

Sarıbaş daha sonra ise ilçe pazarını gezip, vatandaşlarla görüştü CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Bayramiç ilçesinde temaslarda bulundu Belediye Düğün Salonu'nda partilileri ile bir araya gelen Sarıbaş, ülke gündemi ve Kazdağları'nda devam eden altın madenciliği konusunda açıklamalarda bulundu.

Yapılan toplantıya CHP ilçe yönetimi, Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer ve parti üyeleri katıldı. Çan'ın Kızılelma ve Karaköy sınırları içinde devam eden sondaj çalışmalarında çıkan atıkların Menderes çayı vasıtasıyla Bayramiç barajının kirletilmesine tepki gösteren Sarıbaş, "Çanakkale tarım ve turizm merkezi.

Sağlıklı meyve ve sebzenin üretilebilmesi için, su ve oksijen lazım. Kazdağları'nın oksijen üretebilmesi için ise yeşile ihtiyacı var. Ne yazık ki termik santraller ve altın madeni arayan şirketler tarım alanlarını yok ediyor. Doğayı, sularımızı kirletiyorlar. Bölgemizde kanser hatalığından ölümler her geçen gün artmakta" dedi.

Bayramiç Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer ise, ilçenin belirli noktalarında bulunan tatlı su çeşmelerine ve evlerdeki şebeke suyuna sondaj bölgesinden gelen suların karışmadığını belirterek, "Evlerinizdeki ve ilçede bulunan tatlı su çeşmelerinden akan sularınız temizdir. Sularımız sondaj bölgesinden gelmemektedir" dedi.

Milletvekili Sarıbaş daha sonra CHP gençlik kollarına üye olan gençlere rozet taktı
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder