Yeni
Loading...

Yeniceköy'de YangınÇanakkale'nin Bayramiç İlçesi'ne bağlı Yenice Köyü'nde çıkan yangında, iki katlı ev kullanılmaz hale geldi. İlk müdahaleyi, bu sırada camide bulunan köyün erkekleri Cuma namazını yarıda keserek yaptı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Bayramiç'e 7 kilometre mesafedeki Yenice Köyü'nde evli, 2 çocuk babası 43 yaşındaki çiftçi Ramazan Tezcan'a ait iki katlı evde bugün saat 13.00 sıralarında yangın çıktı. Alt katta, başlayan yangın kısa üst kata da sıçradı. Alevleri farkeden köylü kadınlar, "Yangın var" diye bağırmaya başladı. Bu sırada camide olan köyün erkekleri, kadınların yardım çağrısı üzerine Cuma namazını yarıda bırakıp, yangına koştu.

Cemaatin arasındaki Ramazan Tezcan, yanan evin kendisininki olduğunu görünce, sinir krizi geçirdi. Tezcan'ı yakınları güçlükle sakinleştirdi. Bu sırada köyün erkekleri, kovalarla su taşıyarak alevleri söndürmeye çalışıp, evdeki eşyaların bir bölümünü de dışarı çıkartarak yanmaktan kurtardı. Köylüler, bir yandan da itfaiyeyi arayıp, yardım istedi. İtfaiye ekiplerinin de gelmesiyle yangın yaklaşık 1 saatte söndürüldü. Yangın sırasında, Tezcan'ın eşi 40 yaşındaki Şengül Tezcan ve çocuklarının tarlada olduğu öğrenildi.

 Yangının, evin alt katındaki elektrik kablolarını farelerin kemirerek kısa devreye neden olması sonucu çıktığı sanılırken, jandarma soruşturma başlattı.

Yangın sırasında boş olduğu belirlenen iki katlı ev, kullanılamaz hale geldi. Köyde hayvan alım satımı yapan Tezcan'ın, uzun süredir biriktirdiği ve çekyatın altında sakladığı yaklaşık 20 bin TL'si de kül oldu.

Olay yerinde bayılan Tezcan, ambulansla Bayramiç Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kaynak : haberler.com
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder