1. İlk önce üzerinde çalışacağımız resmi seçelim.
![](http://img126.imageshack.us/img126/1562/yag1fb6.jpg)
2. Yeni bir layer açın ve bu layer'ı Paint Bucket Tool(K) aracıyla siyahla tamamen boyayın. Sonra bu layer'a Filter/Noise/Add Noise filtresini alltakş değerleri kullanarak uygulayın.Siz bu değerleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
Diğer aşamada ise Filter/Blur/Motion Blur efektini uygulayın.Sonra bu layer'ın Blending modunu screen yapın. Çalışmamızın son hali aşağıdaki gibi olmalıdır.
![](http://img126.imageshack.us/img126/551/yag2kf0.jpg)
3. Yağmurun daha gerçekçi olması için İmage/Adjust/Levels (CTRL-L) menüsünden ayarlarla oynayarak yağmuru daha gerçekçi hale getirebilirsiniz.Ben örnek olarak, aşağıdaki hale getirdim.
![](http://img243.imageshack.us/img243/2060/yag4eg8.jpg)
4. Şimdi yeni bir layer açın ve bu layer'a siyah beyaz Gradient (G) uygulayın.Böylece havayı karanlık bir hale getirirsiniz.Sonra bu layer'ın Blending değerini Multiply yapın isterseniz Opacity ayarıyla oynayabilirsiniz.
![](http://img74.imageshack.us/img74/8315/yag5cb0.jpg)
0 yorum :
Yorum Gönder