Yeni
Loading...

Adobe Photoshop 3D Ders

1-yeni bir sayfa açıyoruz ben boyut olarak 400*400px yaptım
2-iki adet yeni layer açıyoruz birine bi harfimizi diyerine öteki harfimizi resim 1'deki gibi -

-Harflerimizin orjinal yedeklerini allalım bize lazım olebılır ılerde..
3-harflerden oluşan layerlarımızı "ctrl" basarak seçiyoruz..resımdekı 1.adımdaki gibi olması lazım sonrada 2.adımdaki gibi yapıp şeklimizi yatırmaya geldi...


4- resim 3 tekı gıbı kare ıcındekı yerlerden tutarak seklımızı asagıya cekıyoruz asagıya cekerken "v" de move tool da olması ve "ctrl"ye basılı olarak indirebilirsiniz..

5-resim 4 tekı degerlerı harf layerlarımıza uyguluyoruz işlemi uyguladıktan sonra yazılarımızın bi kere daha yedegını alıyoruz6-ve rasterize type yapıyoruz..
7-yazılarımızı rasterize type yaptıktan sonra "ctrl"ile seçiyoruz ve merge leyers yapıyoruz ve yazılarımız artık tek layer
8-layerımız artık tek şimdi "v" move tool da iken "ctrl+j" klavyenın ok tuşuyla bi yukarı basıyoruz ve bunları 15 defa veya size göre yeterince kalınlığa ulaşıncaya kadar tekrarlıyoruz....
9-oluşan bütün harf layerlarımızı merge layers la birleştiriyoruz..
AŞAGIDAKI RESIMDEKI GIBI BIR ŞEKLIMIZ CIKACAK

10-yedekte tutugumuz yatay harflerimizden 2 tane kopya çıkartıyoruz ve bunları biri şeklin en üsütüne birinide en alta koyuyoruz
11- en alttaki yedekten aldıgımız harf layerlarımızı birleştiriyoruz merge layers yardımıyla ve resimdeki gibi gölge efekti uyguluyoruz..(gözünüze en yatkın olan değerler resimdekine yakın tuturmaya çalışın...)

Not : efekt uygulayıp boş bi layer la birleştirmemizin amacı sadece efekt uyguladıktan sonra bi kez daha farklı efektler uygulamak bu calışmada 3 defa emboss uygulamamız gerekiyordu..

En üsteki layırımızdaki efekleri sliyoruz yani kabartma işleminde uyguladıgımız efekleri siliyoruz...sildikten sonra bu iki harfi birleştiriyoruzki efek verirken farklı farklı olmasınlar...ilk efektimizi uyguluyoruz aşagıdaki degerler yeterli olucaktır..
ilk efekt
alttaki img hosttan silinmiş ama emboss vardı noral değerlerde bir emboss verin

Bu resimdeki gibide verseniz kafi olur..ilk efek uyguladık ikinci efeki verebilmemiz için ufak bir hile yapıyoruz
boş bir layer acıp efekt verdıgımız layerla bırlestırıyoruz .. ve aşagıdaki gibi efektleri vermeye başlıyoruz...
ikinci efekt


İkinci efektlerimiizi uyguladık bir efekt daha verebilmek için yene bir boş layer acıp efekt verdıgımız layerla birleştiriyoruz be aşagıdaki efektleri uyguladıktan sonra şeklimiz son halini alıcaktır..
Son efekt


Bitmiş Hali

Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder