Yeni
Loading...

Kaza Yapan Proje Müdürünün Aracında Tarihi Eserler Çıktı

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde pazar günü meydana gelen trafik kazasında, şarampole yuvarlanan Çanakkale Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Ali Ustabaş'ın (47) kullandığı araçta, 238 adet tarihi eser bulunduğu öne sürüldü.


Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde pazar günü meydana gelen trafik kazasında, şarampole yuvarlanan Çanakkale Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Ali Ustabaş'ın (47) kullandığı araçta, 238 adet tarihi eser bulunduğu öne sürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Ustabaş, "Bayram iznimi ailem ile birlikte Sinop'ta geçidim. Araç kolleksiyoner bir arkadaşıma ait. Ödünç aldım. Tatilde Sinop'ta dostlarımdan aldığım tarihi özelliği olan bu parçaları ona hediye verecektim" dedi.

Bandırma- Gönen karayolunun 17 km'sinde pazar günü meydana gelen trafik kazasında, Çanakkale yönüne giden, Çanakkale Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Ali Ustabaş yönetimindeki 48 VA 691 plakalı otomobil, Bandırma- Gönen karayolunun 17'nci Kilometresinde kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı. Kazada, Ali Ustabaş ile eşi ve iki çocuğu yaralandı. Yaralılar, çağrılan ambulanslar ile Çanakkale'nin Biga İlçesi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Jandarma, araçta yaptığı aramada tarihi eser olduğu sanılan çeşitli dönemlere ait toplam 238 adet para, sikke ve vazo ele geçirdi. Yapılan araştırmada Ustabaş'ın kullandığı otomobilin bir koleksiyonere ait olduğu tesbit edildi.Hastaneye kaldırılan Ali Ustabaş, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Ailemle birlikte Bayram tatilini memleketim Sinop'ta geçirdim. Otomobil, Eceebat ilçesinde Kolleksiyoner olan Mehmet Uzuner'e ait. Ondan ödünç aldım. Tatilimi geçirdiğim Sinop'ta akraba, dost ve arkadaşlarımdan ona hediye etmek için çoğu etnografik tarzda, 2- 3 tanesinin ise arkeolojik özelliği bulunan bu parçaları ona, otomobilini bana verdiği için hediye olarak getirmek istedim. Söylediğim gibi sadece hediye olarak verecektim."
Olayla ilgili soruşturmaya Bandırma Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı.
Google Plus'da Paylaş

BENZER YAZILAR

    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder